Om cookies på våra tjänster

Vi har placerat cookies på din dator och lagrat ditt IP-nummer för att ge dig en bättre upplevelse av våra webbplatser. Om cookies och personuppgifter

Programansvariga

Kontaktuppgifter för Barn & Unga på SVT är:

Malmö
Petter Bragée
petter.bragee@svt.se

Stockholm
Johanna Gårdare
johanna.gardare@svt.se

Umeå
Bengt Strömbro
bengt.strombro@svt.se

Programinköp
Pontus Torpvret
Pontus.torpvret@svt.se

Kanalchef/Beställare
Safa Safiyari
safa.safiyari@svt.se

Dokumentär på SVT är:

Malmö
Micael Lekberg
micael.lekberg@svt.se

Stockholm
Ingemar Persson
ingemar.persson@svt.se

Umeå
Bengt Strömbro
bengt.strombro@svt.se

Programbeställare Seriedokumentärer
Eva Beckman
 eva.beckman@svt.se

Programbeställare Singeldokumentärer
Helena Olsson
helena.olsson@svt.se

Drama på SVT är:

Programchef Stockholm & Göteborg
Anna Croneman
anna.croneman@svt.se

Programbeställare Drama:
Peter Nyrén
peter.nyren@svt.se

Programinköp – Långfilm
Agneta Perman
agneta.perman@svt.se

Fakta på SVT är:

Stockholm
Eva Beckman
eva.beckman@svt.se

Göteborg
Christina Hill
christina.hill@svt.se

Malmö
Micael Lekberg
micael.lekberg@svt.se

Stockholm – Dokumentär
Ingemar Persson
ingemar.persson@svt.se

t f Stockholm – Kultur & Samhälle
Martin Vårdstedt
martin.vardstedt@svt.se

Umeå
Bengt Strömbro
bengt.strombro@svt.se

Programinköp
Mikael Österby
mikael.osterby@svt.se

Programbeställare
Peter Nyrén
peter.nyren@svt.se

Interaktiva plattformar på SVT är:

 

Programchef Digitalt, Program Nyheter Sport
Hans G Andersson
hans.g.andersson@svt.se

Beställare koncept/Nyhetsprojektet
Are Nundal
are.nundal@svt.se

Programchef digitalt, Barn svt.se
Sara Fahlander
sara.fahlander@svt.se

Programchef digitalt, Teknik och Video 
Daniel Ekelöf
daniel.eklov@svt.se

Beställare TV-tjänster
Johan Wahlberg
johan.wahlberg@svt.se

Kultur på SVT är:

Malmö
Micael Lekberg
micael.lekberg@svt.se

t f Stockholm – Kultur & Samhälle
Martin Vårdstedt
martin.vardstedt@svt.se

Programinköp
Mikael Österby
mikael.osterby@svt.se

Programbeställare
Eva Beckman
eva.beckman@svt.se

Nyheter på SVT är:

Nyhetsdivisionen/Riks
Ulf Johansson
ulf.johansson@svt.se

Nyhetsdivisionen/
regional & minoriteter
Christina Ågren
christina.agren@svt.se

Programchef min/reg
Mattias Barsk
mattias.barsk@svt.se

Sport på SVT är:

Programchef
Åsa Edlund Jönsson
asa.edlund.jonsson@svt.se

Beställare Sport
Mathias Engstrand
mathias.engstrand@svt.se

Samhälle på SVT är:

Malmö
Micael Lekberg
micael.lekberg@svt.se

Stockholm – Dokumentär
Ingemar Persson
ingemar.persson@svt.se

t f Stockholm – Kultur & Samhälle
Martin Vårdstedt
martin.vardstedt@svt.se

Stockholm – Nyhetsdivisionen
Eva Landahl
eva.landahl@svt.se

Umeå
Bengt Strömbro
bengt.strombro@svt.se

Programinköp
Mikael Österby
mikael.osterby@svt.se

Programbeställare
Helena Olsson
helena.olsson@svt.se

Göteborg  
Robert Olsson
robert.olsson@svt.se

Underhållning på SVT är:

Göteborg
Christina Hill
christina.hill@svt.se

Malmö
Petter Bragée
petter.bragee@svt.se

Stockholm
Thomas Hall
thomas.hall@svt.se

Programbeställare
Peter Nyrén
peter.nyren@svt.se