Om cookies på våra tjänster

Vi har placerat cookies på din dator och lagrat ditt IP-nummer för att ge dig en bättre upplevelse av våra webbplatser. Om cookies och personuppgifter

SVT @ MIPTV 2016

Head of Programme Sales
Paulette Rosas Hott
Paulette.rosas.hott@svt.se

Fiction Acquisition
Henrik Palm
Henrik.palm@svt.se

Factual Acquisitions
Louise Eberhardt
Louise.eberhardt@svt.se

Programme Sales
Gunilla Norberg
Gunilla.norberg@svt.se

Fiction Acquisition
Magdalena Löfström
Magdalena.lofstrom@svt.se

Science & Nature Acquisitions
Henrik Ekman
Henrik.ekman@svt.se

Marketing
Niklas Ahlgren
Niklas.ahlgren@svt.se

Head of Factual Acquisitions
Mikael Österby
Mikael.osterby@svt.se

Children’s Acquisition
Linda Granath
Linda.granath@svt.se

Head of SVT International & Fiction Acquisition
Stephen Mowbray
Stephen.mowbray@svt.se

Factual Acquisitions
Daniel Zackrisson
Daniel.Zackrisson@svt.se

Head of Children’s Acquisition
Pontus Torpvret
Pontus.torpvret@svt.se

Managing Director SVT
Hanna Stjärne
Hanna.stjarne@svt.se

Director of Channels & Scheduling
Thomas Nilsson
thomas.nilsson@svt.se

Format Acquisitions
Markus Sterky
markus.sterky@svt.se

Commissioning Editor Documentaries
Axel Arnö
axel.arno@svt.se

Director of Programmes (Drama, Arts, Factual, Entertainment, Events) 
Lena Glaser
lena.glaser@svt.se

Head of Drama
Christian Wikander
christian.wikander@svt.se